יום ראשון, 19 במרץ 2017

ראש עיגול....

בס"ד


ברוכים תהיו בבואכם, 
והפעם הרשו לי להמליץ לכם על ספר ילדים נפלא שנקרה בדרכי די לאחרונה.
הספר "ראש עיגול" מאת לירון דניאל –רבי, בהוצאת אופיר ביכורים.
לירון דניאל-רבי היא מרפאה בעיסוק ובעלת תואר ראשון ותואר שני בריפוי בעיסוק מטעם אוניברסיטת תל אביב והספר שכתבה נועד לאפשר לילדים חווייה חושית-לימודית מהנה בעת התנסות בציור דמות אנוש.
זהו סיפור אינטראקטיבי שבו הילד יכול לקחת חלק בעלילה ולצייר בשלבים את איברי הגוף.
הספר כולל הצעות מקצועיות ליישום יעיל וחווייתי של הסיפור, כמו גם מגוון רעיונות אפשריים להעשרת הציור של דמויות אנוש נוספות.
הספר מתאר את סיפורו של 'ראש עיגול' אשר לאט לאט צובר מאפיינים אנושיים ע"י הוספת איברי גוף כגון אוזניים, עיניים, ידיים וכן הלאה, סיפורו מובא מפי המחברת כפניה אל הקורא המשתפת אותנו בסיפורו של הגיבור.
הסיפור נפרש במתכונת של התקדמות לקראת הפיכתה של הדמות לכדי מפרט שלם של הגוף האנושי וזאת ע"פ הצרכים והאילוצים המחייבים את הוספת האיבר הנדרש.
כך לדוגמא, כשראש עגול מגיע לגינת פרחים צבעונית הוא מתפעל משלל הפרחים שהוא כ"כ רוצה להריח אותם.


בשביל זה צריך לצייר לו אף (הילדים מוסיפים לעיגול אף), בחנות הממתקים הוא מתפעל מסוכריה על מקל ומשוקולד, אבל איך הוא יטעם, לשם כך נחוץ לו איבר נוסף – הפה, וכך הלאה.


 סוף הסיפור שהעיגול (לאחר תהליך של הוספת כל האברים הנחוצים) הופך לילד- "אָז רֶגַע, מָה קָרָה פֹּה, בְּעֶצֶם? אוּלַי נֵס? אוּלַי קֶסֶם? ווַאוּ! אַחֲרֵי דֶּרֶךְ אֲרֻכָּה וּמִתְגַּלְגֶּלֶת, רֹאשׁ עִגּוּל הָפַךְ סוֹף-סוֹף לְיֶלֶד!"ציור דמות מושפע ממיומנות הציור, מסכימת הגוף ומיכולת הייצוג, ואף משפיע על אלה.
הספר יסייע לילדים לשכלל את מיומנות הציור שלהם, להבין את היחס בין חלקי הגוף ואת היחס בין גופם לבין העולם, וכן ילַמד אותם כיצד מייצגים זאת בציור.הספר יכול לשמש ככלי טיפולי-פרקטי עבור אנשי מקצוע שונים כגון: מרפאים בעיסוק, מטפלים רגשיים, גננות, מורות ועודרֹאשׁ עִגּוּל / לירון דניאל –רבי

גיל גִּיל גּוּל, גִּיל גִּיל גּוּל
זֶה סִפּוּר עַל רֹאשׁ עִגּוּל
גִּיל גִּיל גּוּל, גִּיל גִּיל גּוּל
רֹאשׁ עִגּוּל הֶחְלִיט לָצֵאת לְטִיּוּל
בּוֹאוּ נְטַיֵּל אִתּוֹ יַחְדָּו
וּנְצַיֵּר אֶת אֵיבָרָיו
קֹדֶם נְצַיֵּר אֶת הָרֹאשׁ הֶעָגֹל
לֹא קָטָן וְלֹא גָּדוֹל
עִם עִגּוּל כָּזֶה רַב-עֵרֶךְ
...הָבָה וְנֵצֵא לַדֶּרֶךְניתן להשיג את "ראש עיגול" בחנויות הספרים המובחרות או באתר האינטרנט של ההוצאה בכתובת
www.ofir.org.il 

       !!! ממליצה באהבה ומשתפת בשמחה 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

Powered By Blogger